מסעות למידה בארץ ובעולם

הזמנה להרפתקה

2019- 2020

ארגון ערי חינוך יוצא מדי שנה למסעות למידה ברחבי העולם

במהלכם הופכת הקבוצה לנבחרת המקדמת עבודה רשתית, ערבות הדדית ושיתופי פעולה.

הולנד, פינלנד, נורבגיה, דנמרק, דרום קוריאה, אוקראינה, בולגריה, סין …

אלו ועוד מהווים יעדים מרתקים ללמידת חדשנות ולקבלת השראה.

השנה אנו יוצאים לאנגליה, למקסיקו, לפינלנד ו...לישראל!

אנגליה

באנגליה נבקר בכנס BETT שבלונדון – מכנסי החינוך הגדולים בעולם המציג עשרות מיזמי סטארט-אפ העוסקים בשילוב טכנולוגיה בחינוך. מבקרים מכל העולם – מנהלי בתי ספר, מורים, תלמידים, יזמים – גודשים את המרחב העצום (כגודל מגרש כדורגל), לומדים על המוצגים ומאזינים להרצאות מרתקות.

נבקר גם בבתי ספר חדשניים שפורצים את המסגרות המוכרות בכל תחום – עיצוב סביבות הלמידה, למידה מחוץ לקירות, אוכלוסיות מגוונות, למידה סביב תחומי ידע ועוד. כמו כן ניפגש עם אנשי חינוך פורצי דרך ש"ניצחו את השיטה" ומיישמים תהליכי חדשנות חינוכית  מרתקים ומעוררי השראה.

עלות  -5900 ₪ לאדם – בתי מלון, ארוחות בוקר, ביקורים בבתי ספר (לא כולל טיסות)

19-23/01/2020 | לפרטים והרשמה

מקסיקו

במקסיקו נתארח ב"תרבות", בית ספר חדשני ופורץ דרך העובר מהלכי שינוי מרתקים בשנים האחרונות. נבקר בבתי ספר נוספים, ניקח חלק בכנס מורים שנתי ונסייר בעיר. הלינה תהיה בבתי משפחות מארחות מבית ספר תרבות, הזדמנות להכיר מקרוב את חיי הקהילה היהודית התוססת של מקסיקו סיטי.

עלות – 3000 ₪ לאדם – הלינה בבתי הקהילה היהודית (לא כולל טיסות)

7-15/02/2010 (לא סופי) | לפרטים והרשמה

פינלנד

בפינלנד שמהווה את חוד החנית של מהפכת החינוך הגלובלית, מביטול שדרת הפיקוח ונתינת אמון במנהלים ובמורים, ועד ביטול מקצועות הלימוד ב- 400 בתי ספר לטובת למידה מולטי-דיסציפלינרית. נבקר בבתי ספר פורצי דרך וחדשניים בעלי מרחבי למידה מרתקים, נפגוש אנשי חינוך וקהילה ונרד לעומקה של רפורמת החינוך המהפכנית שהונהגה במדינה

עלות – 9500 ₪ לאדם – טיסות, בתי מלון, ארוחות בוקר, ארוחות צהרים בחלק מבתי הספר, הסעות

פסח 2020 (תאריכים מדויקים יתפרסמו בהמשך) | לפרטים והרשמה

ישראל

בישראל יעקב הכט ופרופסור סוגטה מיטרה יסיירו במשך שבוע עם קבוצת למידה בין מוסדות חינוך חדשניים וגם בערים ובאתרים שונים שיציגו את האתגרים הייחודיים שאיתם הם מתמודדים. כחלק מההתנסות, הקבוצה, שתכלול משתתפים ומשתתפות מהארץ ומהעולם, תנסה לתת מענה לאתגרים הללו. בדיוק כמו במסע לחו"ל, הקבוצה תשהה במשך השבוע ביחד, כולל לינה.

עלות

7500 ₪ לאדם – בתי מלון, ארוחות (לא כולל טיסות)

5600 ₪ לאדם – כולל ארוחות, ללא בתי מלון

השתתפות ליום בודד – 1500 ₪

23-27/02/2020 | לפרטים והרשמה