נבחרת מתמטיקה לוגו | ערי חינוך

נבחרת מתמטיקה

הקבוצה שסופרת אותך

קבוצת הפייסבוק של מודל הנבחרת

ויקי נבחרת

ערוץ היוטיוב של מודל הנבחרת

מודל הנבחרת של מוק ב H2M

סרטון נבחרות מתמטיקה

מאמרים בנושא נבחרת מתמטיקה

להלן דברים שכתבו ושיתפו מורות שהתנסו ביישום מודל הנבחרת בכיתות מתמטיקה:

הקבוצה הנבחרת!! היום העברתי שני שיעורים במודל  הנבחרת (לקבוצה אחת הטרוגנית עם מדבקות וקבוצה חלשה הומוגנית בלי מדבקות) בקבוצה ההטרוגנית הלך  מצוייין!! הן נהנו ואני נהניתי לראות אותן מעבירות ומלמדות את החומר תוך כדי שאני מקפידה על השפה המתמטית. סוף סוף ראיתי שיתוף פעולה ולמידה משמעותית ! רוב הקבוצות סיימו את רוב המטלות בזמן! חוץ מקבוצה אחת שאחת הבנות האטה מאוד את הקצב ונראה לי ששיעור הבא אקח את החלשות מאוד אלי או אחלק אותן בין הקבוצות ( אשמח לרעיונות…)בקבוצה החלשה ההומוגנית, היה יותר מורכב אבל עדיין מוצלח יותר משיעורים רגילים.

השתמשתי היום במה שלמדנו אתמול והיה פשוט מדהים!!! השיעור היה בגאומטריה כיתה יא – 4 יח"ל. התלמידות התבקשו לפתור 2 תרגילים בגאומטריה ע"י 4 שלבים כאשר בסיום כל שלב מדביקים מדבקה. הקצבנו למשימה 30 דק (בד"כ 2 תרגילים לוקחים זמן של שיעור שלם). התלמידות ביצעו את המשימה במלואה תוך 25 דקות. הן לימדו אחת את השנייה, תיקנו טעויות אחת לשנייה (דבר שלא בהכרח קרה  בעבר תוך כדי שיעור) ולהפתעתי לאו דווקא התלמידה החזקה לימדה את התלמידות שקשה להן. התלמידות ממש הביעו שביעות רצון מצורת הלמידה הזו.

הי, משתפת שהיום עשיתי שיעור נבחרת בכיתה ח הקבצה ב. פעם שניה אחרי שיעור מאוד קשה ורועש. זו קבוצה שעד כה מאוד מורכב לי להניע ולגייס אותם לעבודה. עבדנו על פתרון משוואות ברמה הבסיסית. סיימנו את השיעור עם 150 משוואות וכפיים.

יכולתי להסביר לקבוצה אחת ולתת לקבוצה אחרת להיעזר באותה שאלה! אין ספק כי בשבילי זאת דרך חדשה שתלך ותתפתח בעז"ה. המון תודה😀

אצלי בי"א הם שואלים מתי עושים אימון… היום עשינו חימום בוקר. ההתלהבות מהעבודה בקבוצות גדולה. גם בי'.

הם מאוד אוהבים את שיטת התלמידים "הירוקים". אלו שאחרי הסבר קצר שלי הבינו ויכולים ללמד. מתיישבים בקבוצות כך שבכל קבוצה יהיה לפחות תלמיד ירוק אחד..

רוצה לשתף אתכם שב"ה בזכות הנבחרת, התלמידות שלי שוברות שיאים במס התרגילים שפותרות. בכל שיעור הן מגלות כמה כוחות ויכולת יש להן ללמד את עצמן ואת חברותיהן ! מרגישה שהנבחרת חוללה פלאים. כאילו קיבלתי כיתה חדשה. יאיר ויואב וכל השותפים לנבחרת המון תודה על כל השיתופים והרעיונות! שבת שלום ועוד בשורות טובות😀

חייבת לשתף אתכם!! ברגעים אלו ממש אני חוזרת מאסיפת הורים והפידבקים שקיבלתי מההורים מדהימים ! שברו שיא😉 מאז שהתחלנו את הנבחרת התלמידות שלי שוברות שיאים בכמות התרגילים. הגענו למצב שרוב הכיתה סיימה  את כל החומר  הלימודי חמש דקות לפני סיום השיעור ובעיקר הבנות שמחות ומרגישות סיפוק מזה שהן מצליחות לתווך אחת לשנייה!! יואב ויאיר אתם אלופים👏👏👏

הכי לקחתי את הנושא של להעביר את האחריות אליהם ואז אפשרתי להם ניידות בתוך הכיתה. כלומר אם לא טוב לי בקבוצה מסוימת או שאני מבין יותר טוב עם תלמיד שלא יושב לידי אז אני יכול לעבור מקום ולשבת איפה שאני מרגיש שאלמד יותר טוב. הכנסתי את הרמזור והשפה השתדרגה בשיעור. לפני יציאה לעבודה אני בודקת סטטוס ובאחריותם לעזור לצהובים ואדומים. באמצע אני עוצרת ובודקת סטטוס והאם השתפר ומפנה ירוקים לעזור לאדומים וצהובים. דבר אחרון, עשיתי בכיתות פינת נבחרת עם הסכם שעשו בתחילת התהליך וגרף כיתתי.

חייבת לשתף בפעילות שעשיתי היום. ( משימה קבוצתית)נתתי לתלמידים לעבוד בקבוצות ולתרגל שאלות על משפט פיתגורס. בחצי השני של השיעור הייתה תחרות בין הקבוצות, כשכל פעם נציג אחר מכל קבוצה בא ללוח והיו צריכים לפתור תרגיל מהמאגר..(כך שהם חייבים לוודא שכולם יודעים את כל השאלות כי כולם משתתפים) קבוצה שניצחה נתתי להם בונוס של 5 נקודות למבחן בשבוע הבא..   התלמידים התלהבו מאד והיו מגויסים ללמידה בצורה מדהימה! נחכה לתוצאות במבחן😀

התנסינו בנבחרת בכיתה ט' הקבצה א'. היה תענוג. הם גילו התלהבות ואחריות, ושיתפו פעולה. העברתי להם דף רפלקציה ודיברנו על התהליך. הם ממש הרגישו שלמדו ונהנו.